+420 776 543 241

info@lopourzahrady.cz

+420 776 543 241

info@lopourzahrady.cz

RIZIKOVÉ KÁCENÍ STROMŮ POMOCÍ HOROLEZECKÉ TECHNIKY

rizikové kácení stromů

Jsme sice primárně zahradnická firma, která zahrady realizuje, ale provádíme také údržbu zahrad. Součástí údržby bývá i řešení „problémů“ se stromy, které narostly do nebezpečných velikostí, ohrožují majetek, zdraví kolemjdoucích, nebo jsou nemocné. Pokud je navíc strom v pozici, která nedovoluje jeho normální prořez nebo poražení, nabízíme rizikové kácení stromů horolezeckou technikou. V případě nutnosti používáme ke kácení stromů a jejich údržbě i zvedací techniku. Naše služby poskytujeme Praze a celém Středočeském kraji. Zejména pak v okresech Rakovník, Kladno a Beroun.

Návrh zahrady

Rizikové kácení horolezeckou technikou

Rizikové kácení stromů – bezpečnost

Při rizikovém kácení stromů je potřeba se řídit mnoha náležitostmi. Příkladem je vhodné období (kvůli hnízdění ptactva je doporučené období od začátku října do konce března), náležitý obvod kmene (povolení je třeba pro stromy, jejichž obvod kmene je 130 centimetrů nad zemí a přesahuje 80 centimetrů). Ovocné stromy jsou z těchto nařízení vyjmuty.

Každý strom má jiné parametry. Příkladem je rozvržení koruny, náklon hlavního terminálu a ostatních větví nebo místo, kde strom roste, kam by měl být složen. S dalším aspektem, s kterým je velmi důležité pracovat je vlastnost dřeva, které se kácí. Důvodem je křehkost některých dřevin, která se od sebe zásadně liší.

Jedná se o vysoce odbornou činnost, kterou by neměl provádět nikdo bez náležitého oprávnění, potřebných odborných znalostí a zkušeností. A v neposlední řadě i pojištění. Naše mnohaletá praxe v tomto oboru nás naučila absolutní pozornosti, předvídavosti a pokory před jedincem, který tu stál mnoho desetiletí před námi.

Kontaktujte nás

Pokud potřebujete konzultaci a případné řešení pro podobný případ se stromy na Vaší zahradě, na pozemku firmy či veřejném prostranství, Vaše stromy potřebují pouze údržbu, neváhejte nás kontaktovat.
Pomůžeme Vám samozřejmě i s rozřezáním dřeva, s úklidem pozemku, odvozem větví, materiál naštěpkujeme pro další využití. Pro kompletní vyčištění místa nabízíme také strojové frézování pařezů. Mimo služeb soukromým osobám, poskytujeme veškeré práce a kácení stromů i firmám, obcím a městům při údržbě veřejné zeleně, alejí a parků.
Ceny a rizikové kácení stromů na jednotlivých místech jsou tak specifické. Nelze jednoznačně předem určit jejich výši během telefonního hovoru či popsat emailem.
Vždy je potřeba se s konkrétním stromem i místem předem seznámit a navštívit ho.

Dobře zvažte, zda se Vám vyplatí takto náročnou operaci dělat svépomocí. Riziko a zodpovědnost je veliká. Případné škody na zdraví a majetku jsou mnohdy nenahraditelné!