Zámková dlažba

Betonová zámková dlažba

V dnešní době je nejoblíbenějším a nejvyužívanějším materiálem na rovné plochy betonová zámková dlažba. Je tomu tak kvůli její nejnižší ceně. Denně ji můžeme vidět všude okolo sebe. Používá se zejména na chodníky a parkoviště a tak je i na jednotlivých pozemcích součástí naší práce.
Naše firma pokládá zámkové dlažby na vjezdech do domů, chodnících a dalších menších plochách na zahradách. Pracujeme s produkty všech dostupných výrobců jako je Best, Presbeton, CSbeton a další. Poradíme vám s výběrem tvaru, barvy i dalšími parametry.
Pro pokládku a další stavební práce  si sami zajistíme i potřebné výkopy a modelace terénů.

 

Dnešní zámková dlažba již neznamená jen obdélníček, nebo klasické íčko šedivé barvy, které jsou u každého nákupního centra, nebo jsou jimi v horším případě vydlážděná náměstí. Tento materiál v posledních letech prošel závratným vývojem.
Díky pokročilé technologii nabízejí výrobci stavebnin velké množství tvarů, barev a povrchů, které často zaměníte za úplně jiný materiál. Proto se hojně využívá v zahradách například na plochy u bazénu, terasy, letní kuchyně i schody.

 

Výhodou skládané dlažby je možnost pozdějšího rozebrání a zase složení bez nutnosti bourání. Je schopna také v kombinaci s podbetonováním snášet dlouhodobě vysoké zatížení, které se hodí zejména u garážových stání a vjezdů.
K pokládce dlažby Vám můžeme nabídnout její ošetření nanotechnologickou hydrofobní a olejofobní impregnaci. Ta zabrání výkvětům, vsaku olejových skvrn, narušení dlažby UV zářením, posypovou solí, kyselými dešti a zamezuje růstu mechu a plísní.
Betonovou zámkovou dlažbu využíváme také v některých případech k oddělení ploch na zahradě jako obrubníky, například mezi záhony a trávníkem.