Rekonstrukce zahrad

Rekonstrukce zahrad - úpravy zanedbaného pozemku

Mezi naše zahradnické služby patří také rekonstrukce zahrad.
Zahrada je živoucí celek, v průběhu času se zcela přirozeně vyvíjí, roste a mění. Časem se mění i účel, ke kterému byla zahrada původně založena. Děti vyrostou a z míst určených pro dětské hřiště zbývá nevyužitý prostor.
Nebo naopak. Mladá rodina koupí starší domek s již založenou zahradou se vzrostlými stromy v nepříliš udržovaném stavu. Rekonstrukce zahrad má vždy svoje důvody.

Ke každé rekonstrukci přistupujeme individuálně a s citem, protože rekonstrukce zahrad jsou často náročnější než založení zahrady nové.

 

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

 

Každá rekonstrukce zahrady se musí promyslet

Při úpravě, nebo celkové rekonstrukci je potřeba zvážit mnoho faktorů oproti realizaci zahrady nové, jako jsou například: stávající hodnotnější rostliny (u kterých se snažíme správným zásahem vrátit jejich původní funkci pro zahradu), přestavba nebo zbourání již nevyužívaných staveb, nebo nemožnost alternativního přístupu na pozemek. Díky těmto faktorům se však z rekonstrukce zahrad stává velmi kreativní a zábavná disciplína.

Při rekonstrukci zahrady je vždy velmi důležité zvážit s investorem původní stav a stav do budoucna zamýšlený. Velkou výhodou je možnost použití stávající zeleně (v případě, že není znehodnocená absencí údržby) čímž dojde ke značné finanční úspoře. Což se však vždy nevztahuje na ovocné stromy, které jsou většinou znehodnocené houbami a viry. U ovocných výsadeb často doporučujeme vysadit nové a rezistentní druhy. Díru po pískovišti můžeme použít pro realizaci jezírka, nebo materiál ze staré rozpadlé zídky použijeme na realizaci skalky.

Rekonstrukce trávníku vždy nemusí znamenat založení trávníku nového. Je celá spousta možností, jak trávník zlepšit. U méně poškozených trávníků můžeme nabídnout hlubokou vertikutaci s dosetím a pohnojením. Hrbolaté trávníky můžeme dorovnat zeminou a dosít. Vždy záleží na stávající podobě a možnostech investora.

Pokud máte již založenou zahradu, ale nejste spokojení s její využitelností nebo pestrostí. Nabídneme Vám doplnění okrasných výsadeb nebo doplnění kamenů či vytvoření užitkové části zahrady.
Staré, zarostlé a nevzhledné zahrady proměníme jako mávnutím kouzelného proutku v čerstvé a živoucí místa, u kterých byste nepoznali, že prošli nějakou rekonstrukcí.

Rekonstrukce zahrad je s námi hračkou 🙂