Dřevěné záhony

Vyrábíme vyvýšené dřevěné záhony na míru za rozumné ceny

Líbí se vám dřevěné záhony? Nám taky!
A přemýšlíte, že byste na vaši zahradu instalovali také nějaké pěkné, vyvýšené záhony na květiny, zeleninu, nebo třeba na bylinky? Dovedete si představit dřevěný záhon do vašeho skleníku? Chtěli byste dřevěné terasové záhony?
Není problém! Naše firma nabízí mimo veškeré zahradnické služby i prodej záhonů z masivního dřeva, které vám vyrobíme na míru podle vašich potřeb. Stačí abyste si zvolily materiál, řekli si délku, šířku, požadovanou výšku a je to!

Dřevěný záhon vyvýšený - Již žádná bolavá záda! Doporučují 4ři z 5ti zahradníků 🙂

 

 

Materiál na dřevěné záhony

 

Pro stavbu používáme zejména stavební, smrkové řezivo různých rozměrů, které přizpůsobujeme velikosti i poloze záhonu a zejména vašim představám. Materiál lze i povrchově upravit - hoblováním. Podle vašich přání můžeme samozřejmě použít i kulatinu, kterou je ovšem potřeba náležitě odkornit. Záhony většinou připravujeme v naší dílně a na vaši zahradu je přivezeme jako hotovou stavebnici.

 

 

 

Dřevěné záhony a jejich ochrana

 

Jak jistě víte i dřevo není napořád a proto je třeba dřevěné záhony náležitě ochránit před škodlivými vlivy počasí atd. Materiál tedy standardně impregnujeme ochrannými prostředky proti dřevokazným škůdcům, houbám a plísním. Barvu a odstín můžeme na přání také doladit.
Spodek a vnitřní stěny záhonů navíc izolujeme od styku dřeva s hlínou nopovou fólií, nebo jinými materiály.
Poslední věc, kterou potřebujete je kvalitní zemina, nebo substrát na vyplnění záhonu. Pokud na zahradě nemáte kvalitní zdroj např. kompost, tak vám materiál přivezeme a záhon připravíme na finální výsev, nebo výsadbu vašeho vysněného záhonu ze dřeva.

Pro vaši inspiraci je tady ještě pár obrázků ze zahrad našich zákazníků, kam jsme dřevěné záhony vyráběli a instalovali. Doufáme, že si vyberete. Pokud máte jinou představu, jak by měl váš vyvýšený záhon ze dřeva vypadat, určitě nás kontaktujte. Rádi přijedeme vyslechnout vaši představu a případně vám poradíme.

 

 

Další naše realizace najdete v sekci Fotogalerie zahrad. Těšíme se na shledanou..