+420 776 543 241

info@lopourzahrady.cz

+420 776 543 241

info@lopourzahrady.cz

ÚDRŽBA TRÁVNÍKU NA VAŠÍ ZAHRADĚ

Údržba trávníku

Jedna z nejzákladnějších a nejčastějších prací na zahradě je sekání a údržba trávníku. Na této stránce se Vám pokusíme pomoci, jak na to.
Pokud si na údržbu svého trávníku netroufáte, nemáte čas nebo potřebnou mechanizaci, rádi Vám poskytneme naše služby . O Váš trávník se postaráme.

Jarní údržba trávníku (sněžná plíseň)

Pokud je zima relativně dlouhá a sníh na trávnících ležel dlouho, vyskytuje se velmi často sněžná plíseň (šedobílá), která po sobě zanechává značné škody v podobě vyhnilých ploch na Vašem trávníku. Trávník můžete postříkat příslušným fungicidem, což je ale další vnášení chemie do zahrady. Proto jsme pro Vás připravili akci s názvem jarní údržba trávníků – tato akce zahrnuje vertikutaci trávníku, dosetí a pohnojení hnojivem s dlouhodobým a rychlým počátečním účinkem.
Tato akce je za zvýhodněnou cenu, kterou naleznete v sekci ceny.

Vertikutace

V průběhu vegetace se ze zbytků pokosené trávy, plevele a mechu vytvoří ve Vašem trávníku nepropustná vrstva. Tato vrstva se nazývá travní plsť. Ta zabraňuje pronikání vody a živin do půdy, až ke kořenovému systému. Zároveň brání výměně plynů. Princip spočívá v tom, že pracovní nástroj, což jsou vertikálně uložené nože, vnikají do trávníku a odtud odstraňují travní plsť a mechy. Tím se umožní přístup živin, slunce a vzduchu ke kořenům trávy. Tento trávník pak dále nabírá na síle, barvě a hustotě. Vertikutaci provádíme dvakrát ročně. Na jaře, na podzim maximálně do 2 – 3 mm hloubky.

Hnojení

Častým sekáním s následným sbíráním posekané hmoty stále odebíráme z půdy prvky rostlinné výživy, které slouží ke stavbě rostlinného těla. Abychom doplnili živiny a dali impuls k novému zdravému růstu trav, je velmi důležité hnojit. Nejlepší je použít speciální travní hnojivo, které obsahuje optimální dávky živin a mikroprvků. Používáme značková granulovaná hnojiva s dlouhodobým účinkem.