Zatravňovací dlažba

Zatravňovací dlažba na zelené zpevněné plochy

Vegetační zatravňovací dlažba se používá na místech, kde je kladen důraz na zpevněnou plochu a zeleň dohromady. Používáme betonové a plastové tvárnice dostupné na tuzemském trhu. Na pozemcích kde vzniklo již velké množství celistvých betonových povrchů je tento prvek vhodným kompromisem na další zpevnění požadovaných míst. Dílce pro zatravnění se používají na vjezdy, garážové stání, chodníky a ostatní zpevněné plochy.

 

Betonová zatravňovací dlažba

Pro místa s požadovanou vyšší zátěží používáme většinou betonové zatravňovací dlaždice. Jsou to zejména plochy pro vjezdy automobilů. Díky požadované nosnosti a tedy i širší stěně výrobku jsou tvary jednotlivých kusů dobře znatelné i v trávníku.
Tyto tvárnice lze pořídit v mnoha tvarech a barevných provedení, které lze sladit z okolní dlažbou. Oproti velkoformátové dlažbě je realizace těchto ploch levnější variantou.

 

 

Plasové zatravňovací tvárnice

Zatravňovací pás z plastu lze pořídit v několika variantách nosnosti. Jeho využití je ale spíše na místech s menší zátěží jako jsou chodníky. Je to nejlevnější varianta zpevněné plochy, která nahrazuje například zámkovou dlažbu.
Na rozdíl od betonových dlaždic je díky slabým stěnám výrobku v trávníku snadno přehlédnutelná. Lze ji ale osadit doplňky pro orientaci v ploše. Barevné terče pak vymezují například hranici zpevněné plochy. Koupit ji lze v černé, zelené a šedé barvě.

 

 

Pro správnou funkci a odvod vody v požadované ploše samozřejmě zajistíme i související zemní práce, vytvoření správné skladby vrstev pod dlažbou a následné osetí trávníkem.