+420 776 543 241

info@lopourzahrady.cz

+420 776 543 241

info@lopourzahrady.cz

PERGOLY

PERGOLY

Součástí zahrad dost často bývají různé zahradní pergoly, přístřešky, zastřešení teras a jiné stavby ze dřeva. Často se také stává, že nás zákazníci oslovují se stavbou podobného typu.
Firma Lopour zahrady nabízí kompletní realizaci vaší zahrady , včetně návrhu. Dokážeme postavit i tyto dřevěné stavby. Odpadají Vám tak zbytečné starosti a celou zahradu řešíte pouze s jednou firmou.
Jedná se zejména o pergoly, terasy a  vyvýšené záhony na bylinky. Vše realizujeme za rozumné ceny.
Díky zedníkům naší firmy si můžeme připravit a zabezpečit  zednické práce.

STAVÍME PERGOLY NA PŘÁNÍ ZÁKAZNÍKA

Na začátku stavby pergoly je většinou příprava terénu a volba materiálu plochy v pergole. Nejlevnější rovnou plochou je čistě betonový základ, který ale není úplně estetický.
Nejčastěji dle Vašich přání používáme zámkovou dlažbu ohraničenou obrubníky. Cenově náročnější, ale o to pohlednější je velkoformátová dlažba. Na obě tyto plochy je potřeba vytvořit adekvátní štěrkové lože.
Při zemních pracích je také potřeba myslet na odvod dešťové vody, přívod elektřiny a pitné vody.

Samotnou konstrukci dřevěné pergoly kotvíme na místo většinou pomocí pozinkovaných patek potřebného tvaru a velikosti. Patky je třeba důkladně rozměřit a zabetonovat před pokládkou dlažby.
Na konstrukci pergoly používáme a dle Vašich požadavků vybíráme nejčastěji masivní smrkové hranoly příslušných rozměrů, které jsou upravené hoblováním. Dřevo impregnujeme proti dřevokazným škůdcům a houbám.
Na střechy můžeme použít lepenku, kanadský šindel, plechové šablony nebo tašky různých typů. Vše závisí pouze Vašich požadavcích.
Dle zvoleného materiálu přizpůsobíme i konstrukci střechy.

To, jak bude stavba vypadat s Vámi doladíme. Vybereme barvu, druh nátěru a doplňky (okapy, svody a další potřebné díly).
Každá stavba je originál. Každý prostor je jedinečný. Tak můžeme Vaši pergolu všemu přizpůsobit. Někdy je potřeba místo na sezení zavětrovat, někdy jen dovybavit.
Na míru Vám vyrobíme zahradní nábytek, popřípadě stůl a lavice z masivního dřeva.

Jsme rádi, že zákazníkovi můžeme po letech praxe nabídnout opravdu veškeré služby na jeho pozemku.

Naší práci a realizace můžete vidět ve fotogalerii zahrad, kterou jsme pro Vás připravili. Těšíme se na shledanou.