Pergoly

Součástí zahrad dost často bývají různé zahradní pergoly, přístřešky, zastřešení teras a jiné stavby ze dřeva. Často se také stává, že nás zákazníci oslovují se stavbou podobného typu.
Firma Lopour zahrady nabízí kompletní realizaci vaší zahrady včetně návrhu a dokážeme postavit i tyto dřevěné stavby. Odpadají vám tak zbytečné starosti a celou zahradu řešíte pouze s jednou firmou.
Jedná se zejména o pergoly, terasy a nebo vyvýšené záhony na bylinky. Vše realizujeme za rozumné ceny.
Díky zednické partě si můžeme připravit a zabezpečit i zednické práce.

Stavíme pergoly na přání zákazníka

Na začátku stavby pergoly je většinou příprava terénu a volba materiálu plochy v pergole. Nejlevnější rovnou plochou je čistě betonový základ, který ale není úplně estetický.
Nejčastěji dle vašich přání používáme zámkovou dlažbu ohraničenou obrubníky. Cenově náročnější, ale o to pohlednější je velkoformátová dlažba. Na obě tyto plochy je potřeba vytvořit adekvátní stěrkové lože.
Při zemních pracích je také potřeba myslet na odvod dešťové vody a přívod elektriky, nebo případně i pitné vody.

 

Samotnou konstrukci dřevěné pergoly kotvíme na místo většinou pomocí pozinkovaných patek potřebného tvaru a velikosti. Patky je třeba důkladně rozměřit a zabetonovat před pokládkou dlažby.
Na konstrukci pergoly používáme a dle vašich požadavků vybíráme nejčastěji masivní smrkové hranoly příslušných rozměrů upravené hoblováním. Dřevo impregnujeme proti dřevokazným škůdcům a houbám.
Na střechy můžeme použít lepenku, Kanadský šindel, plechové šablony, nebo tašky různých typů. Vše závisí pouze vaší představě.
Dle zvoleného materiálu přizpůsobíme i konstrukci střechy.

 

 

To jak bude stavba vypadat s vámi doladíme. Vybereme barvu, druh nátěru a doplňky jako okapy, svody a další drobnosti.
Každá stavba je originál. Každý prostor je jedinečný a tak můžeme vaši pergolu všemu přizpůsobit. Někdy je potřeba místo na sezení zavětrovat a někdy jen dovybavit.
Na míru vám vyrobíme i zahradní nábytek jako stůl a lavice z masivu.

 

 

Jsme rádi, že zákazníkovi můžeme po letech praxe nabídnout opravdu veškeré služby na jeho pozemku.
Naší práci a realizace můžete vidět ve fotogalerii zahrad, kterou jsme pro vás připravili. Těšíme se na shledanou..