+420 776 543 241

info@lopourzahrady.cz

+420 776 543 241

info@lopourzahrady.cz

NÁŠLAPY NA CHODNÍKY V ZAHRADĚ

Nášlapy

Nášlapy jsou vhodným a esteticky zajímavým doplněním cest na Vaší zahradě. Nejlépe vyniknou a plní svůj účel na větších plochách, kde je potřeba se dostat z různých směrů pozemku na určitá místa. Využívají se zejména na méně frekventované body. Je také jasné, že vše nelze řešit jen souvislými plochami chodníků.
Šlapáky se většinou na zahradách instalují do trávníku. Není ale výjimkou i pokládka do štěrkových ploch a okrasných kačírků. Jako materiál používáme přírodní nášlapné kameny, plastové nášlapy a různé tvary betonové dlažby.

Přírodní kamenné nášlapy

Jsou nejoblíbenějším materiálem na přírodní cesty a chodníky na zahradách. Hodí se všude tam, kde není potřeba kopírovat pravidelné moderní linie domu a ostatních staveb v okolí. Ideálně se hodí na pozemky k chatám a chalupám.
Jejich dostupnost je dnes daleko jednodušší, protože se k nám v různých podobách dovážejí ze všech koutů světa. Kámen na tyto nášlapy Vám můžeme prezentovat od našich dodavatelů, s kterými spolupracujeme nebo si ho vyberete sami. Zbytek zařídíme za Vás.
Mezi nejoblíbenější tuzemské materiály patří břidlice a čedič. Šlapáky z místních zdrojů vybíráme v příslušných lomech podle druhu horniny.

Betonové výrobky – velkoformátová dlažba

Velké šlapáky pravidelných tvarů upřednostňují majitelé moderních staveb a zahrad. Na tyto místa používáme velkoformátovou dlažbu a betonové nášlapy od různých výrobců dle Vašeho přání. Nabídka je u těchto materiálů veliká. S ostatními prvky zahrady a domem lze doladit jak barvu, tak tvar a strukturu. Oblíbenou dlažbou je například imitace dřeva.

Jako šlapáky se také v dřívějších dobách používalo masivní dřevo. Jeho nevýhodou je ale nepoměrně menší životnost než u kamene a betonu.
Na trhu najdete také výrobky z plastu a gumy. My ale říkáme, že plastu na zahradu patří co nejméně.
Veškeré přípravné práce, usazení a štěrková lože i případné terénní úpravy , kompletně vyřešíme ještě před samotnou instalací vašeho nového chodníku na zahradě.