+420 776 543 241

info@lopourzahrady.cz

+420 776 543 241

info@lopourzahrady.cz

CENÍK ÚDRŽBA TRÁVNÍKU – CENY SLUŽEB

CENÍK ÚDRŽBA TRÁVNÍKU

Pro mnohé je trávník tou nejdůležitější věcí na zahradě, proto jsme vytvořili ceník údržby trávníku pro Vás. Tento ceník je vytvořen pro ty, kdo na tyto práce nemáte čas nebo dostatek sil.
Když vstoupíte do zahrady, tak se jedná většinou o první dotyk Vás a Vaší zahrady. Je to často i první vizuální kontakt.
Někteří lidé jsou až zaujatě perfekcionističtí v péči o svůj trávník, někteří si ho naopak během sezóny ani nevšimnou (tedy kromě nutného posekání). Proto i údržba trávníku může být celkem různorodá. Vždy záleží na majiteli zahrady.
Někomu postačí trávník několikrát do roka posekat, jiný majitel je ochoten investovat do trávníku nemalé částky během celé sezóny. My se přikláníme ke zdravé údržbě trávníku, který by měl vypadat zdravě a bez stresu. Vyberte si sami, kolik chcete do trávníku investovat, aby pro Vás byl výkon/cena co nejpřijatelnější. S naplánováním údržby Vám rádi poradíme.
Cena údržby trávníku se vždy uvádí za metr čtverečný. Vliv na cenu má jen větší svahovitost či malá plocha (do 100m2). Pro Váš přehled je tu orientační Ceník údržby trávníku ve formátu PDF nebo následující tabulka.

Zahradnické práce Měrná jednotka Ceny
Sekání trávy do 10 cm od 3,50 Kč
Sekání trávy křovinořezem od 8,00 Kč
Balíček údržby: vertikutace, vyhrabání, válcování, hnojení 16,00 Kč
Vertikutace 8,00 Kč
Hnojení 7,00 Kč
Chemické odplevelení totálním herbicidem 7,00 Kč
Postřik proti plevelům v trávníku 8,00 Kč
Válení 2,00 Kč
Dosetí travního semene 14,00 Kč
Pískování trávníku 24,00 Kč

 

Hnojení trávníku

Mezi nejzákladnější údržby trávníku patří jarní a podzimní vertikutace s ručním vyhrabáním a válcováním. Při vertikutaci také hnojíme na jaře jarním startovacím hnojivem, na podzim hnojivem s malým množstvím dusíku a větším zastoupením draslíku a fosforu pro kvalitní přezimování. Během sezony je také vhodné zhruba po dvou měsících hnojit dusíkatým dlouhodobým hnojivem. Pokud nechcete na hnojení během sezony myslet, tak je možné využít i osmotických hnojiv, která se během sezony pozvolně rozkládají a vždy dodají trávníku přesně to, co v daném období potřebuje.

Další péče o trávník

Ten, kdo se nespokojí se základní údržbou trávníku a měl by rád skutečně kvalitní trávník, může zainvestovat do postřiku proti dvouděložným plevelům (jitrocel, chudobka, pampeliška atd.). Někdy trávník napadnou plísně, řasy nebo padlí. Proto je vhodné použít vhodné fungicidní přípravky. V posledních letech se do trávníku začínají zatahovat „čarodějné houby“ (špička obecná). I s těmito problémy jsme schopni Vám pomoci.
Po čase z trávníku pozvolně odcházejí některé druhy trav. Proto je vhodné občas při jarní či podzimní vertikutaci trávníky dosévat, aby se z Vašeho trávníku nestala monokultura.
Pokud si přejete postupem času vylepšovat půdní strukturu, tak Vám určitě doporučujeme pískování trávníku, které zajistí trávníku dostatečný přísun půdního vzduchu. Trávníky pak netrpí přemokřením. Tato operace se provádí především při jarní a podzimní vertikutaci. Během sezóny je také možnost pískováním postupně srovnávat nerovné plochy.
Pro konkrétní nabídku dle Vašich potřeb na míru nás kontaktujte. Děkujeme.