Ceník údržba trávníku

Ceník údržba trávníku - ceny služeb

Pro mnohé je trávník tou nejdůležitější věcí na zahradě a proto jsme vytvořili ceník údržba trávníku pro vás, kdo na tyto práce nemáte čas a nebo dostatek sil.
Když vstoupíte do zahrady, tak se jedná většinou o první dotyk vás a vaší zahrady a je to často i první vizuální kontakt.
Někteří lidé jsou až zaujatě perfekcionističtí v péči o svůj trávník a někteří si ho naopak během sezóny ani nevšimnou (tedy kromě nutného posekání). Proto i údržba trávníku může být celkem různorodá dle jeho majitele.
Někomu postačí trávník párkrát do roka posekat a jiný je ochoten investovat do trávníku nemalé částky během celé sezóny. My se přikláníme ke zdravé údržbě trávníku, který by měl vypadat zdravě a beze stresu. Vyberte si sami, kolik chcete do trávníku investovat, aby pro vás byl výkon/cena co nejpřijatelnější. S naplánováním údržby vám rádi poradíme.

Cena údržby trávníku se vždy uvádí za metr čtverečný a vliv na ní má jen větší svahovitost či malá plocha (do 100m2). Pro váš přehled je tu orientační Ceník údržby trávníku ve formátu PDF, nebo následující tabulka.

 

Zahradnické práceMěrná jednotkaCeny
Sekání trávy do 10 cmod   2,50 Kč
Sekání trávy křovinořezemod   6,00 Kč
Balíček údržby: vertikutace, vyhrabání, válcování, hnojeníod 15,00 Kč
Vertikutace        7,00 Kč
Hnojení        6,00 Kč
Chemické odplevelení totálním herbicidem        6,00 Kč
Postřik proti plevelům v trávníku        8,00 Kč
Válení        2,00 Kč
Dosetí travního semene      14,00 Kč
Pískování trávníku      24,00 Kč


Hnojení trávníku

Mezi nejzákladnější údržby trávníku patří jarní a podzimní vertikutace s ručním vyhrabáním a válcováním. Při vertikutaci také hnojíme na jaře jarním startovacím hnojivem a na podzim hnojivem s malým množstvím dusíku a větším zastoupením draslíku a fosforu pro kvalitní přezimování. Během sezony je také vhodné zhruba po dvou měsících hnojit dusíkatým dlouhodobým hnojivem. Pokud nechcete na hnojení během sezony myslet, tak je možné využít i osmotických hnojiv, která se během sezony pozvolně rozkládají a vždy dodají trávníku přesně to, co v daném období potřebuje.

 

 


Další péče o trávník

Ten kdo se nespokojí se základní údržbou a měl by rád skutečně kvalitní trávník, tak může zainvestovat do postřiku proti dvouděložným plevelům (jitrocel, chudobka, pampeliška atd.). Někdy trávník napadnou plísně, řasy nebo padlí a tak je vhodné použít vhodné fungicidní přípravky. V posledních letech se do trávníku začínají zatahovat „čarodějné houby“ (špička obecná) i s tou jsme schopni vám pomoci.

Po čase z trávníku pozvolně odcházení některé druhy trav a proto je vhodné občas při jarní či podzimní vertikutaci trávníky dosévat, aby se z vašeho trávníku nestala monokultura.

Pokud si přejete postupem času vylepšovat půdní strukturu, tak Vám určitě doporučujeme pískování trávníku, které zajistí trávníku dostatečný přísun půdního vzduchu a trávníky pak netrpí přemokřením. Tato operace se provádí především při jarní a podzimní vertikutaci. Během sezóny je také možnost pískováním postupně srovnávat nerovné plochy.

Pro konkrétní nabídku dle vašich potřeb na míru nás kontaktujte. Děkujeme.