Ceník údržba trávníku

Ceník údržba trávníku - ceny služeb

Pro mnohé je trávník tou nejdůležitější věcí na zahradě a proto jsme vytvořili ceník údržba trávníku pro vás, kdo na tyto práce nemáte čas a nebo dostatek sil.
Když vstoupíte do zahrady, tak se jedná většinou o první dotyk vás a vaší zahrady a je to často i první vizuální kontakt.
Někteří lidé jsou až zaujatě perfekcionističtí v péči o svůj trávník a někteří si ho naopak během sezóny ani nevšimnou (tedy kromě nutného posekání). Proto i údržba trávníku může být celkem různorodá dle jeho majitele.
Někomu postačí trávník párkrát do roka posekat a jiný je ochoten investovat do trávníku nemalé částky během celé sezóny. My se přikláníme ke zdravé údržbě trávníku, který by měl vypadat zdravě a beze stresu. Vyberte si sami, kolik chcete do trávníku investovat, aby pro vás byl výkon/cena co nejpřijatelnější. S naplánováním údržby vám rádi poradíme.

Cena údržby trávníku se vždy uvádí za metr čtverečný a vliv na ní má jen větší svahovitost či malá plocha (do 100m2). Pro váš přehled je tu orientační Ceník údržby trávníku ve formátu PDF, nebo následující tabulka.

 

</h3

Zahradnické práceMěrná jednotkaCeny
Sekání trávy do 10 cmod   3,50 Kč
Sekání trávy křovinořezemod   8,00 Kč
Balíček údržby: vertikutace, vyhrabání, válcování, hnojení 16,00 Kč
Vertikutace        8,00 Kč
Hnojení        7,00 Kč
Chemické odplevelení totálním herbicidem        7,00 Kč
Postřik proti plevelům v trávníku        8,00 Kč
Válení        2,00 Kč
Dosetí travního semene      14,00 Kč
Pískování trávníku      24,00 Kč

 

 

Hnojení trávníku

Mezi nejzákladnější údržby trávníku patří jarní a podzimní vertikutace s ručním vyhrabáním a válcováním. Při vertikutaci také hnojíme na jaře jarním startovacím hnojivem a na podzim hnojivem s malým množstvím dusíku a větším zastoupením draslíku a fosforu pro kvalitní přezimování. Během sezony je také vhodné zhruba po dvou měsících hnojit dusíkatým dlouhodobým hnojivem. Pokud nechcete na hnojení během sezony myslet, tak je možné využít i osmotických hnojiv, která se během sezony pozvolně rozkládají a vždy dodají trávníku přesně to, co v daném období potřebuje.

 

 


Další péče o trávník

Ten kdo se nespokojí se základní údržbou a měl by rád skutečně kvalitní trávník, tak může zainvestovat do postřiku proti dvouděložným plevelům (jitrocel, chudobka, pampeliška atd.). Někdy trávník napadnou plísně, řasy nebo padlí a tak je vhodné použít vhodné fungicidní přípravky. V posledních letech se do trávníku začínají zatahovat „čarodějné houby“ (špička obecná) i s tou jsme schopni vám pomoci.

Po čase z trávníku pozvolně odcházení některé druhy trav a proto je vhodné občas při jarní či podzimní vertikutaci trávníky dosévat, aby se z vašeho trávníku nestala monokultura.

Pokud si přejete postupem času vylepšovat půdní strukturu, tak Vám určitě doporučujeme pískování trávníku, které zajistí trávníku dostatečný přísun půdního vzduchu a trávníky pak netrpí přemokřením. Tato operace se provádí především při jarní a podzimní vertikutaci. Během sezóny je také možnost pískováním postupně srovnávat nerovné plochy.

Pro konkrétní nabídku dle vašich potřeb na míru nás kontaktujte. Děkujeme.