Trávníky

Trávníky - výsev a údržba, travní koberce pokládka

Trávník je neoddělitelná součást každé zahrady.
Travní plochy jsou přirozenou součástí našeho životního prostředí. Většinou tvoří více než 50% plochy naší zahradní plochy. Již dva metry čtvereční dokáží vyprodukovat množství kyslíku potřebné pro jednoho člověka. Trávníky svým jedinečným vzhledem dokáží působit neobyčejně příznivým a nabíjejícím dojmem, zelená barva má uklidňující vliv na naši duši.   

Trávníky - výsev, travní koberce pokládka, údržba trávníku - Praha, Kladno, Rakovník, Beroun

Naše společnost se mimo jiné zabývá vytvořením travnaté plochy a její následnou péčí. Za mnoho let jsme pro naše zákazníky založili nespočet trávníků. Jsme profesionálové ve svém oboru a můžeme vám poskytnout tu nejlepší kvalitu. Pokud se chcete kochat perfektním trávníkem během celé doby vegetace, neváhejte se na nás obrátit. 

Nabízíme dva druhy realizace trávníku. Klasický výsev trávníku a pokládku travních koberců (drnování).


Trávníky - výsev

Hlavní výhodou této klasické metody je nízká cena. Nevýhodou oproti pokládce travních koberců je vyšší náročnost na práci. Je potřeba nově vysetému trávníku dodávat přiměřené množství vláhy. Kontrolovat aby ptactvo nevyzobávalo jednotlivá semena. A zahrada se nám v tuto chvíli stává prakticky nepoužitelnou plochou. Zhruba po dvou měsících je možné trávník začít zatěžovat.                                                                                                              

Postup prací je následovný: Pokud je stávající plocha zatravněná nebo zaplevelená je potřeba použít totální herbicid a v případě potřeby opakovaně. Plochu poté musíme do hloubky rozrušit a povrch prosít a urovnat (k tomuto účelu používáme zakladač trávníků značky Köppl). Dále plochu několikrát domodelujeme, uválcujeme, osejeme, pohrabeme, znovu uválcujeme a zalijeme. Vynechání nebo nekvalitně provedené některé z těchto operací, může mít neblahý vliv na konečný výsledek. Po určité době je potřeba správně zvolit výšku první seče a dosít případné holiny, které vznikly závlahou a dalšími vnějšími vlivy.

 

Travní koberce - pokládka

Výhodou této metody je okamžitá estetická hodnota. Trávník je během jednoho dne hotový a během čtrnácti dní ho můžeme začít plně používat. Na zálivku, seč ani pochozí zatížení není tak náročný jako trávník vysévaný. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena.                          

Postup přípravy terénu je podobný jako u trávníku vysévaného. Je potřeba plochu odplevelit totálním herbicidem a rozrušit (k tomuto účelu používáme rotační brány značky Köppl). Dále plochu modelujeme a válcujeme, poté přistupujeme k vlastní pokládce. Při dodržení základních doporučení zálivky a první seče musí být výsledek perfektní.

 

Pokládkou travního koberce, nebo vysetím nového trávníku péče o tento zelený koberec bohužel nekončí. Mimo sekání trávy je potřeba dle daných podmínek ( někdy i pravidelně ) údržba trávníku mezi kterou patří například vertikutace, pískování, hnojení a další operace. Pokud nemáte čas, nebo potřebnou sílu rádi vám pomůžeme.
Pro vaší orientace se můžete podívat na ceny prací související s trávníkem.