+420 776 543 241

info@lopourzahrady.cz

+420 776 543 241

info@lopourzahrady.cz

POKLÁDÁME ZAHRADNÍ OBRUBNÍKY Z RŮZNÝCH MATERIÁLŮ

Zahradní obrubníky

Pro snadnou údržbu Vaší zahrady je vhodné instalovat mezi různé materiály na pozemku zahradní obrubníky. Oddělujeme tak například plochy trávníku a záhonů, zahradních staveb a zahrady i jednotlivých materiálů v záhonech.
Každý zákazník má na zahradní obrubníky jiné požadavky. Někdo nechce, aby byly zahradní obrubníky vidět, jiný je rád přizná, vybere si z široké palety barev. Nabízí se nám mnoho materiálů, ze kterých můžeme obrubníky vytvořit. Nejčastěji využívanými materiály jsou plast, beton, kámen a ocel. Různé materiály mají různé uplatnění. Záleží, co od obrubníku požadujete, jak ho chcete v zahradě využívat.

Neviditelné zahradní obrubníky

Pokud si nepřejete, aby obrubník byl při pohledu na plochu úplně jasně čitelný, tak můžeme použít plastový nebo kovový neviditelný obrubník.
Plastový obrubník je nainstalován a uchycen v zemi plastovými nebo ocelovými hřeby. Jediné, co z něj uvidíte, je jen pár milimetrů široký pás horního lemu obrubníku. Jeho výhodou je jednodušší instalace a možnost vytvoření všech možných tvarů.
Kovové obrubníky lze pořídit v různých variantách. Hotové výrobky jsou ocelové, pozinkované nebo z luxusní nerezové oceli. V případě nutnosti zařídíme i výrobu ocelových obrubníků na míru. Kovový obrubník je sice podstatně dražší, ale vydrží delší časový horizont. Kovový obrubník se používá zejména v parcích a veřejných plochách.

Betonové obrubníky a lemy záhonů

Pokud Vám přiznání obrubníku nevadí, vidíte ho jako okrasu zahrady a zvýraznění kontur záhonů, tak můžeme použít betonové nebo kamenné obrubníky.
Výhodou těchto obrubníků je široká horní plocha. Po této ploše se pohodlně jede jednou stopou sekačky. Stébla trávy, která z trávníku přesahují do záhonů se tak snadno odstraní. Pro tyto účely používáme betonové zámkové dílce, různé druhy dlažby a pálené cihly. Můžeme použít i betonové palisádové bloky, palisády a různé druhy štípaných kamenů.

Obrubníky většinou  instalujeme do štěrku nebo písku. Důležitý je podklad půdy v místě, aby nedocházelo k pozdějším deformacím. Na požadavek investora instalujeme zahradní obrubníky do betonu, případně do flexi lepidla. Zahradní obrubníky se mohou stát neméně okrasnou a hodnotnou součástí Vaší zahrady jako je například okrasná zídka, schodiště nebo solitérní kámen. Je jen na Vás, jaký materiál, barvu nebo šířku si zvolíte. Správně navržený a realizovaný obrubník Vám do budoucna uspoří nemálo finančních prostředků a fyzických sil.
Lopour zahrady nabízí veškeré zahradnické služby a stavební práce zákazníkům ve středních Čechách a Praze. Pro kalkulaci Vaší poptávky nás neváhejte kontaktovat.