Zahradní obrubníky

Pokládáme zahradní obrubníky z různých materiálů

 

Pro snadnou údržbu Vaší zahrady je vhodné instalovat mezi různé materiály na pozemku zahradní obrubníky. Oddělujeme tak například plochy trávníku a záhonů, zahradních staveb a zahrady i jednotlivých materiálů v záhonech.

Každý zákazník má na zahradní obrubníky jiné požadavky. Někdo nechce aby byli vidět, jiný je rád přizná a vybere si z široké palety barev. Nabízí se nám celá spousta materiálů ze kterých můžeme obrubníky vytvořit. Nejčastěji využívané materiály jsou plast, beton, kámen a ocel. Různé materiály mají různé uplatnění. Záleží co od obrubníku požadujete, nebo jak ho chcete v zahradě využívat.

 

 

Neviditelné zahradní obrubníky

Pokud si nepřejete, aby obrubník byl při pohledu na plochu úplně jasně čitelný, tak můžeme použít plastový, nebo kovový neviditelný obrubník.
Plastový obrubník je nainstalován a uchycen v zemi plastovými, nebo ocelovými hřeby. Jediné co z něj uvidíte je jen pár milimetrů široký pás horního lemu obrubníku. Jeho výhodou je jednoduší instalace a možnost vytvoření všech možných tvarů.
Kovové obrubníky lze pořídit v různých variantách. Hotové výrobky jsou ocelové, pozinkované, nebo z luxusní nerezové oceli. V případě nutnosti zařídíme i výrobu ocelových obrubníků na míru. Kovový obrubník je sice podstatně dražší, ale vydrží většinou všechno. Ne nadarmo se používají zejména v parcích a na veřejných plochách.

 

 

Betonové obrubníky a lemy záhonů

Pokud Vám přiznání obrubníku nevadí a spíše ho vidíte jako okrasu zahrady a zvýraznění kontur záhonů, tak můžeme použít betonové nebo kamenné obrubníky.
Výhodou těchto obrubníků je široká horní plocha. Po této ploše se pohodlně jede jednou stopou sekačky. Stébla trávy, která z trávníku přesahují do záhonů se tak snadno odstraní. Pro tyto účely používáme betonové zámkové dílce, různé druhy dlažby a pálené cihly. Můžeme použít i betonové palisádové bloky, palisády, nebo různé druhy štípaných kamenů.

 

Obrubníky většinou  instalujeme do štěrku, nebo do písku dle toho jaký je v místě podklad, aby nedocházelo k pozdějším deformacím. Na požadavek investora instalujeme zahradní obrubníky i do betonu případně do flexi lepidla. Zahradní obrubníky se mohou stát neméně okrasnou a hodnotnou součástí Vaší zahrady jako je například okrasná zídka, schodiště nebo solitérní kámen. Je jen na Vás jaký materiál, barvu nebo šířku si zvolíte. Správně navržený a realizovaný obrubník Vám do budoucna uspoří nemálo finančních prostředků a fyzických sil.
Lopour zahrady nabízí veškeré zahradnické služby a stavební práce zákazníkům ve Středních Čechách a v Praze. Pro kalkulaci Vaší poptávky nás neváhejte kontaktovat.