+420 776 543 241

info@lopourzahrady.cz

+420 776 543 241

info@lopourzahrady.cz

POLOŽÍME VEŠKERÉ DLAŽBY NA VAŠÍ ZAHRADĚ a v OKOLí DOMU

Dlažby

Jste majiteli novostavby a ještě nemáte hotové příjezdové komunikace, zpevněné cesty okolo domu nebo zahradní stavby? Nevadí. Projekt Vaší zahrady můžeme přizpůsobit a realizovat veškeré zemní práce, chodníky, vjezdy, zídky i základy pro drobné zahradní stavby.
U majitelů starších domů, kterým již stávající zpevněné plochy neplní dobře svou funkci, nabízíme kompletní odstranění stávajících povrchů, odvoz sutě a realizaci dlažby nové. Tato místa na Vašem pozemku již nebudou ostudou zahrady.

Rádi Vám poradíme a zrealizujeme zhotovení schodů, obrubníků i zpevněných ploch, jako jsou nejběžnější betonové zámkové dlažby od všech dostupných výrobců.
Dále pak velkoformátové dlažby , jejich kombinaci s menšími velikostmi ve skladu dle Vašeho přání nebo doporučení výrobce.
Pokud dáváte přednost zeleni, líbí se Vám travnatá plocha vjezdu pro osobní automobily, doporučujeme instalaci betonové zatravňovací dlažby nebo platové rohože.
Pro náročnější zákazníky zhotovíme také chodníky z přírodního kamene.

Dlažby – materiály a využití

Na trhu je velké množství materiálů, barev a formátů, ze kterých je možné zpevněné plochy realizovat. Některé dlažby obsahují retro prvky, jiné mají podobu dřeva. Díky množství barev můžete svou zahradu a dům dokonale sladit.
Důležité je vědět, jak budete jednotlivé plochy používat. Na příjezdových cestách bude mít dlažba jiné parametry než u ploch pochozích. Její sílu a tedy nosnost volíme adekvátně právě podle používání plochy. Přizpůsobit je nutno i podklad a štěrkové lože.
Různé tvary a barvy velkoformátové dlažby využíváme také jako nášlapy, v případě potřeby k zhotovení zahradních obrubníků, které oddělují například trávník a záhony.

Přírodní kámen

Dalším poměrně hojně používaným materiálem na zpevněné plochy je přírodní kámen. Dnešní sofistikované technologie těžení a lámání nám nabízejí nepřeberné množství různých barev, struktur, vzorů a tlouštěk materiálu. Při pokládce do betonu jsou schopné kamenné dlažby i vysokého dlouhodobého zatížení. Klasikou našich veřejných prostor, která nikdy nezestárne, je provedení zpevněných ploch z dlažebních kostek. Výhodou kamenných dlažeb je neklouzavý povrch, odolnost vůči vodě a větru, vysoká odolnost a trvanlivost.
Drobné stavební práce i pokládka veškeré dlažby v okolí vašeho domu a realizace, nebo rekonstrukce zahrady od jedné firmy Vám ušetří čas, peníze a nervy. Od nás můžete získat kompletní zahradu na klíč. Neváhejte nás kontaktovat.