Dlažby

Stavební práce - dlažby

 

Položíme veškeré dlažby na Vaší zahradě i okolo domu

Jste majiteli novostavby a ještě nemáte hotové příjezdové komunikace, zpevněné cesty okolo domu, nebo zahradní stavby? Nevadí. Projekt Vaší zahrady můžeme přizpůsobit a realizovat veškeré zemní práce, chodníky, vjezdy, zídky i základy pro drobné zahradní stavby.
U majitelů starších domů, kterým již stávající zpevněné plochy neplní dobře svou funkci nabízíme kompletní odstranění stávajících povrchů, odvoz sutě a realizaci dlažby nové. Tyto místa na Vašem pozemku již nebudou ostudou zahrady.

 

Rádi Vám poradíme a realizujeme zhotovení schodů, obrubníků i zpevněných ploch jako jsou nejběžnější betonové zámkové dlažby od všech dostupných výrobců.
Dále pak velkoformátové dlažby i jejich kombinaci s menšími velikostmi ve skladu dle vašeho přání, nebo doporučení výrobce.
Pokud dáváte přednost zeleni a líbí se vám travnatá plocha vjezdu pro auta doporučujeme instalaci betonové zatravňovací dlažby, nebo plastových rohoží.
Pro náročnější zákazníky zhotovíme také chodníky z přírodního kamene.

 

 

Dlažby - materiály a využití

Na trhu je velké množství materiálů, barev a formátů, ze kterých je možné zpevněné plochy realizovat. Některé vypadají jako staré, jiné třeba jako dřevo. Díky množství barev můžete svou zahradu a dům dokonale sladit.
Důležité je vědět jak budete jednotlivé plochy používat. Na příjezdových cestách bude mít dlažba jiné parametry než u ploch pochozích. Její sílu a tedy nosnost volíme adekvátně právě podle používání plochy. Přizpůsobit je nutno i podklad a štěrkové lože.
Různé tvary a barvy velkoformátové dlažby využíváme také jako nášlapy a k zhotovení zahradních obrubníků, které oddělují například trávník a záhony.

 

 

Přírodní kámen

Dalším poměrně hojně používaným materiálem na zpevněné plochy je přírodní kámen. Dnešní sofistikované technologie těžení a lámání nám nabízejí nepřeberné množství různých barev, struktur, vzorů a tlouštěk materiálu. Při pokládce do betonu jsou schopné kamenné dlažby i vysokého dlouhodobého zatížení. Klasikou našich veřejných prostor, která nikdy nezestárne je provedení zpevněných ploch z dlažebních kostek. Výhodou kamenných dlažeb je neklouzavý povrch, odolnost vůči vodě a větru a vysoká odolnost a trvanlivost.

Drobné stavební práce i pokládka veškeré dlažby v okolí vašeho domu a realizace, nebo rekonstrukce zahrady od jedné firmy Vám ušetří čas, peníze a možná i nervy. Od nás můžete mít kompletní zahradu na klíč. Vše od A do Z. Neváhejte nás kontaktovat.