Stavební práce

Stavební práce na zahradách

Mezi naše kompletní zahradnické služby patří také stavební práce na zahradách, úpravy terénu a zemní i zednické práce.

Při zakládání nové zahrady je nutno nejdříve vyřešit vše, co je pod povrchem země. Patří sem například instalace bazénu s příslušenstvím, jímky, nádrže a svodů na dešťovou vodu, rozvodů elektriky, pokládka drenážních trubek nebo montáž automatické závlahy trávníků.
Případné úpravy po založení zahrady nejsou tím nejelegantnějším řešením a navyšují náklady.

 

Když je vše potřebné v zemi, pouštíme se zpravidla do přípravy terénu pro vjezdy k domu nebo garáži, kopeme základy na ploty okolo pozemku, instalujeme palisády a zakládáme vrstvy pro terasy, chodníky a schody na zahradě. Nezbytnou součástí zahrady bývají zpravidla také zahradní domky a skleníky, pro které je třeba vytvořit patřičný základ.
Samotné stavební práce začínají po hrubé modelaci terénu přesně tak, jak dovoluje dispozice pozemku.

 

 

Dokončovací stavební a zednické práce na zahradě

Na závěr, většinou před výsadbou stromů, květin, keřů a založením trávníků, přicházejí na řadu drobnější stavební práce. Pokládáme zámkovou dlažbu do připravených míst, která jsou ohraničená betonovými obrubníky, usazujeme nášlapné desky či kameny. Pracujeme se všemi materiály různých tvarů i barev, které dnešní trh nabízí. Je jen na Vás co si přesně vyberete a co se Vám líbí.
Nejčastěji ale oddělujeme různé prvky v zahradě tzv. zahradním obrubníkem. K tomuto účelu používáme plastové, kovové nebo betonové obrubníky. Stání a vjezdy pro auta můžeme osadit zatravňovacími pásy.

 

Zahrada ve svahu

Pokud je zahrada ve svahu, je třeba vymyslet funkční terasy, náspy a opěrné zdi. Zpevnění svahu na zahradě sebou zpravidla přináší velké přesuny hmot. Při plánování vždy přihlížíme k orientaci svahu vůči světovým stranám a zda je svah na pohled od domu nebo k němu.

Řešení v prudkém svahu nedoporučujeme realizovat svépomocí.

 

 

Práce s kamenem

Součástí stavebních prací na Vaší zahradě může být i realizace různých chodníků a zdí z kamene. Tyto přírodní prvky tvoříme jak z levnějšího lomového kamene, tak z nabídky na okrasné kameny dle vašich přesných představ. Nabízíme také kamenné zahradní jezírka a skalky.

 

 

Dětské hřiště na zahradu

Máte ratolesti?

Postavíme i pro ně na Vaší zahradě kousek jejich prostoru. Obcím a městům pomáháme jak s realizací dětského hřiště tak s následnou údržbou.

 

Zahradník by měl být poslední řemeslník, který zahradu opouští. Jak my říkáme...Po osetí trávníku sem už nikdo nesmí. Mnoho lidí si po založení zahrady vzpomene, že je potřeba vybudovat stání pro auto, příjezdovou cestu, chodníky, pergoly, ploty a mnoho dalšího. Proto je nesmírně důležitý projekt zahrady. Jsme rádi, že vám můžeme nabídnout širokou škálu stavebních prací okolo vašeho domu.