Stavební práce

Stavební práce na zahradách

Drobné stavební práce jsou často součástí realizace nebo rekonstrukce zahrady.
Jsme rádi, že naše firma může nabídnout kompletní zahradnické služby, mezi které patří také zemní práce, úpravy a modelace terénu i zednické práce. Vyrobíme a postavíme také menší dřevěné stavby a projekty.
Případné úpravy a realizace staveb po založení zahrady nejsou tím nejelegantnějším řešením a navyšují náklady.

Při zakládání nové zahrady je nutno nejdříve vyřešit vše, co je pod povrchem země. Mezi zemní práce patří například instalace bazénu s příslušenstvím, jímky, nádrže na dešťovou vodu a drenážní trubky. Před začátkem prací na samotné zahradě a zeleni jsou také  potřeba vyřešit případné rozvody elektriky, vody a montáž automatické závlahy trávníků.

 

Když je vše potřebné v zemi, pouštíme se zpravidla do přípravy terénu pro vjezdy k domu nebo garáži, kopeme základy na ploty okolo pozemku, instalujeme palisády a zakládáme stěrková lože pro terasy, chodníky a schody na zahradě.
Nezbytnou součástí zahrady bývají zpravidla také zahradní domky a skleníky, pro které je třeba vytvořit patřičný základ.
Samotné stavební práce začínají po hrubé modelaci terénu přesně tak, jak dovoluje dispozice pozemku.

 

 

Dokončovací stavební a zednické práce na zahradě

 

Na závěr, většinou před výsadbou stromů, květin, keřů a založením trávníků, přicházejí na řadu drobnější stavební práce. Pokládáme zámkovou dlažbu do připravených míst, která jsou ohraničená betonovými obrubníky. Vznikají tak zpevněné plochy okolo domu. Na zahradě tvoříme chodníky a usazujeme nášlapné desky či kameny. Pracujeme se všemi materiály různých tvarů i barev, které dnešní trh nabízí. Je jen na Vás co si přesně vyberete a co se Vám líbí.
Nejčastěji ale oddělujeme různé prvky v zahradě tzv. zahradním obrubníkem. K tomuto účelu používáme plastové, kovové nebo betonové obrubníky. Stání a vjezdy pro auta můžeme osadit zatravňovacími pásy.

 

Zahrada ve svahu

 

Pokud je zahrada ve svahu je třeba vymyslet funkční terasy, náspy a opěrné zdi. Zpevnění svahu na zahradě sebou zpravidla přináší velké přesuny hmot. Při plánování vždy přihlížíme k orientaci svahu vůči světovým stranám a zda je svah na pohled od domu nebo k němu.

Řešení v prudkém svahu nedoporučujeme realizovat svépomocí.

 

 

 

Práce s kamenem

 

Součástí stavebních prací na Vaší zahradě může být i realizace různých chodníků, zdí a suchých zídek z kamene. Tyto přírodní prvky tvoříme jak z levnějšího lomového kamene, tak z nabídky na okrasné kameny dle vašich přesných představ. Nabízíme také kamenné zahradní jezírka, skalky a solitérní kameny na Vaší zahradu.

 

 

 

Práce se dřevem

 

Pokud na zahradě zvažujete stavbu zahradního domku na nářadí, vyrobíme ho i namontujeme. Pomůžeme také se stavbou dřevěné terasy, nebo pergoly, kterou můžeme vybavit masivním stolem a lavicí. Moderní a praktickou věcí na zahradě jsou také vyvýšené záhony ze dřeva, které zhotovíme dle Vašich představ na míru.

 

 

Dětské hřiště na zahradu

 

Máte ratolesti?
Postavíme i pro vaše děti na zahradě kousek jejich prostoru. Obcím a městům pomáháme jak s realizací dětského hřiště, tak s následnou údržbou.

 

 

Zahradník by měl být poslední řemeslník, který zahradu opouští. Jak my říkáme "Po osetí trávníku sem už nikdo nesmí"
Mnoho lidí si po založení zahrady vzpomene, že je potřeba vybudovat stání pro auto, příjezdovou cestu, chodníky, pergoly, ploty a mnoho dalšího. Proto je nesmírně důležitý projekt zahrady. Jsme rádi, že vám můžeme nabídnout širokou škálu stavebních prací okolo vašeho domu.