+420 776 543 241

info@lopourzahrady.cz

+420 776 543 241

info@lopourzahrady.cz

VENKOVNÍ SCHODY NA ZAHRADU

Schody

Na pozemcích, které nejsou zcela v rovině se musíme vypořádat z převýšením na jednotlivé úrovně. Variantou, jak zdolat tyto nerovnosti, jsou pozvolna stoupající chodníky, schody nebo jejich kombinace. V rámci drobných stavebních prací zhotovíme také Vaše schody na zahradu z různých materiálů nebo hotových výrobků.

Schody na zahradu z betonu

Pokud schody nemusejí plnit také estetickou funkci na zahradě a nejsou dominantním prvkem, můžeme je zhotovit z betonu. Výhodou této technologie je, že se schody dají přizpůsobit různým podmínkám a sklonu terénu. Vše je třeba dobře propočítat tak, aby výsledná výška stupně splňovala normy na nášlap a vyhovovala uživatelům. Podle sklonu terénu se tak prodlouží délka nášlapné plochy nebo se vytvoří tzv. podesty. Na betonování schodů je třeba vytvořit příslušné lože, zhotovit bednění a založit armaturu.

Schody z hotových výrobků

Pokud je na schody kladen také estetický důraz volíme materiál podle okolních prvků a přání zákazníka.
Kombinujeme například betonové palisády a zámkovou dlažbu, která je hojně používána na terasy a chodníky u domů. Velký výběr rozměrů, barev, odstínů a struktur nabízí hotové schodnice.
Venkovní kamenné schody upřednostňují zákazníci, kteří mají rádi přírodní vzhled zahrady. Také zde je nabídka štípaného kamene na obklad schodů veliká.

Schody z ostatních materiálů

Mezi další materiály používané na výrobu venkovních schodů na zahradu patří například ocel. Její výhodou je možnost vytvoření prakticky jakýchkoliv tvarů a rozměrů. Výrobu takových schodů zajišťujeme na míru.
Dřevěné venkovní schody dokáží pěkně dokreslit ostatní použité dřevo na zahradě. Jsou ale nejnáročnější na údržbu a jejich životnost je podstatně kratší než třeba u betonu.

Veškeré potřebné úpravy terénu a zemní práce pro zhotovení schodů do zahrady si předem zajišťujeme sami. Kompletní realizaci schodů můžete tedy nechat na nás. Další inspiraci jak vytvořit lepší místo pro odpočinek a relaxaci na Vašem pozemku najdete v naší fotogalerii zahrad.