+420 776 543 241

info@lopourzahrady.cz

+420 776 543 241

info@lopourzahrady.cz

Rekonstrukce zahrady Praha

ÚPRAVA ZANEDBANÉHO POZEMKU A REKONSTRUKCE ZAHRADY PRAHA

Koupili jste dům s neudržovanou zahradou? Jestli ano, tady jsou fotografie z prací na zanedbaném pozemku nových majitelů v Praze Jenči.
Rekonstrukce zahrady začala odstraněním starých, neplodících ovocných stromů, náletů, nehezkých keřů a neprakticky umístěné skalky v opravdu nevzhledném stylu. Dalším úkolem bylo zkrátit giganticky narostlý živý plot a upravit správným řezem stromy, které mají ještě svoji hodnotu.
Pro komfort nových majitelů jsme také vyčistili pozemek od zbytků starých základů a chodníčků.
Zahradu tedy můžeme již  srovnat pro snadnější údržbu a vše připravit pro budoucí trávník. Před samotným setím nového trávníku jsme do rohu zahrady k jihozápadní zdi vysadili několik ovocných keřů dle přání zákazníka, záhon zamulčovali kůrou a oddělili neviditelným plastovým obrubníkem.

Stavební práce

Během prací na rekonstrukci zahrady se zákazník ještě rozhodl pro dodatečné stavební práce před nastávající zimou. Zpevněná plocha pro snadnější přístup do domu bude jistě komfortnější než letitý chodníček z betonu. Vrháme se tedy připravit štěrkové lože, vyměřit a zabetonovat obrubníky pro zámkovou dlažbu pod budoucí pergolu a chodník ke vchodu do domu. Následuje samotná dlažba a plastové zatravňovací pásy do vjezdu pro auto. Zbývá kvalitní travní substrát, dosetí trávníku a už se těšíme jak si majitelé užijí na jaře svojí novou zelenou zahradu.
A Praha, ta je jen kousek..

Rekonstrukce zahrady svépomocí

Pro vaši představu práce na této zahradě trvaly zhruba 14ct dní v průměrně tříčlenné partě . Odvezli jsme hodně odpadu, cca 15 tun suti a 15m3 zelené hmoty. Zahradu jsme srovnávali jak ručně, tak naším „Přemyslem“ – stroj na zakládání trávníků s rotačními bránami.
Rekonstrukce zahrady svépomocí je tedy v době vašeho volna dost časově náročnou záležitostí, nehledě na nářadí a stroje, které budete potřebovat.
Naše zahradnická firma Zahrady Lopour působí zejména v okresech Rakovník, Kladno a Praha. Máme mnohaleté zkušenosti, potřebnou techniku a rádi vám vytvoříme nezávaznou nabídku na rekonstrukci i vaší zahrady.