+420 776 543 241

info@lopourzahrady.cz

+420 776 543 241

info@lopourzahrady.cz

Kompletní rekonstrukce zahrady u chalupy

KOMPLETNÍ REKONSTRUKCE ZAHRADY NA KŘIVOKLÁTSKU

Krásné, klidné místo na samotě, kde se majitelé po generální opravě chalupy rozhodli i pro kompletní rekonstrukce zahrady. Jsme rádi, že jsme mohli přidat ruku k dílu na pozemku, který je vlastně svou polohou součástí CHKO. Doufáme, že jsme pomohli vytvořit další příjemné místo pro odpočinek celé rodině.
Zahrada byla v dost neutěšeném stavu a její část se nacházela ve svahu. Aby jsme se mohli pustit do kompletní rekonstrukce zahrady, museli jsme nejdříve celý pozemek vyčistit. Vymýtili jme nálety, prořezali koruny starých ovocných stromů a některé i pokáceli.

Po úpravě svahu části zahrady jsme na přání zákazníka vytvořili na sucho skládané zídky a skalky. Kámen jsme ručně vybrali v nedalekém lomu. Do svahu jsme dále zakomponovali záhony s výsadbami květin i keřů a malou vinici. Pro ohraničení záhonů a zabezpečení mulčovací kůry jsme použili antierozní rohož. Jako obrubníky jsme ukotvili vhodné délky akátových kmenů, které jsme odkornili. Na místo se hodily a přesně splnily účel, kterého jsme potřebovali dosáhnout.

Na spodní části zahrady u chalupy jsme modelovali terén na pozdější pokládání travních koberců a dodělali pár nedořešených věcí po rekonstrukci domu. U bočního vstupu do chalupy jsme zhotovili základ, kde vznikla masivní dřevěná terasa z modřínového dřeva. Na terasu navazoval záhon s květinami a bylinkami s nově obloženou studnou.

Ve finále jsme založily záhon s květinami, keři a drobným ovocem u venkovní kuchyně a plotu. Na celou spodní část jsme následně položily trávníkové koberce a udělali cestičku z kamenných nášlapů. Do prostoru jsme ještě vyrobili dřevěné vyvýšené záhony na zeleninu a bylinky.

Po celou dobu pobytu a prací na této zahradě partě zpříjemňoval dny svým kulinářským uměním na ohni náš michelínský kuchař Kuba. Mňam a díky!

Děkujeme také za spolupráci Petrovi Čechovi z Roztok. Kompletní rekonstrukce zahrady u této chalupy na Křivoklátsku je tedy hotova. My už se zase těšíme na příští realizaci na některém z dalších nádherných míst našeho kraje..