Zahradní obrubníky

Pokládáme zahradní obrubníky z různých materiálů

Pro snadnou údržbu Vaší zahrady je vhodné instalovat mezi různé materiály jako je trávník – kůra, kačírek – štěrk a jiné zahradní obrubníky. Každý investor má na zahradní obrubníky jiné požadavky. Někdo nechce, aby byli vidět, jiný je rád přizná a vybere si z široké palety barev. Nabízí se nám celá spousta materiálů, ze kterých můžeme zahradní obrubníky vytvořit. Nejčastěji využívané materiály jsou plast, beton, kámen a ocel. Různé materiály mají různé uplatnění. Záleží, co od obrubníku požadujete, nebo jak ho chcete v zahradě využívat.

 

Neviditelný zahradní obrubník

Pokud si například přejete, aby nebyl obrubník v zahradě vidět, použijeme plastový neviditelný obrubník. Obrubník je nainstalován a uchycen v zemi plastovými nebo ocelovými hřeby a jediné co je z něj na zahradě vidět je jen pár milimetrů široký pás horního lemu obrubníku. Nebo lze použít ocelový pás, ze kterého taktéž vidíte pouze horní lem.

 

Pokud Vám přiznání obrubníku nevadí a spíše ho vidíte jako okrasu zahrady a zvýraznění kontur záhonů, tak můžeme použít betonové nebo kamenné zahradní obrubníky. Výhodou těchto obrubníků je široká horní plocha. Po té se pohodlně jede jednou stopou sekačky a jednotlivá stébla trávy, která z trávníku přelézají do záhonků se tak snadno odstraní. Pro tyto účely používáme betonové zámkové dílce, klasickou zámkovou dlažbu a pálené cihličky z hlíny. Můžeme použít i betonové palisádové bloky, palisády nebo různé druhy štípaných kamenů.

 

Obrubníky většinou  instalujeme do štěrku, nebo do písku dle toho jaký je v místě podklad, aby nedocházelo k pozdějším deformacím. Na požadavek investora instalujeme zahradní obrubníky i do betonu případně do flexi lepidla.

Zahradní obrubníky se mohou stát neméně okrasnou a hodnotnou součástí Vaší zahrady, jako je například okrasná zídka, schodiště nebo solitérní kámen. Je jen na Vás jaký materiál, barvu nebo šířku si zvolíte. Správně navržený a realizovaný obrubník Vám do budoucna uspoří nemálo finančních prostředků a fyzických sil.
Lopour zahrady nabízí veškeré zahradnické služby zákazníkům ve Středních Čechách a v Praze. Pro kalkulaci Vaší poptávky nás neváhejte kontaktovat.