Štítek: dřevěné záhony

Vyvýšené dřevěné záhony na míru

Naše fotogalerie zahrad je pro vaši lepší orientaci rozdělena do jednotlivých kategorií. Může tak filtrovat jen téma, které vás zajímá. Najdete zde například fotografie ze zahrad našich zákazníků kam jsme vyráběli vyvýšené, dřevěné záhony na míru různých tvarů a velikostí.
Dřevěné záhony se využívají zejména na pěstování zeleniny, bylinek, drobného ovoce a na květiny. Nespornou výhodou záhonů je jejich výška dle vašeho přání přesně tak, aby vás nebolela záda.

Záhony většinou vyrábíme na naší dílně a k vám na zahradu je dovezeme jako hotovou stavebnici. Používáme masivní stavební řezivo, které lze také hoblovat, nebo kulatinu. Každé námi vyrobené vyvýšené záhony jsou ošetřeny impregnací proti dřevokazným škůdcům a houbám. Barvu záhonu lze doladit podle vašich představ. Vnitřek záhonů je opatřen nopovou folií, aby se zabránilo přímému styku půdy se dřevem.
Na přání dovezeme samozřejmě také kvalitní zeminu, nebo substrát na vyplnění záhonů.

Ze dřeva vyrábíme také další dřevěné prvky na zahradu jako například dřevěné terasové záhony, které mají své využití na zahradě ve svahu.

Kompletní rekonstrukce zahrady u chalupy

  Kompletní rekonstrukce zahrady na Křivoklátsku. Krásné, klidné místo na samotě, kde se majitelé po generální opravě chalupy rozhodli i pro kompletní rekonstrukce zahrady. Jsme rádi, že jsme mohli přidat ruku k dílu na pozemku, který je vlastně svou polohou součástí CHKO. Doufáme, že jsme pomohli vytvořit další příjemné místo pro odpočinek celé rodině. Zahrada…
Přečíst příspěvek

Záhony ze dřeva – dřevěné terasy

Záhony ze dřeva na zahradě ve svahu. Záhony ze dřeva jsou na zahradě vždy pěkným estetickým prvkem. Pokud se navíc jedná o vyvýšené dřevěné záhony, tak jsou také praktickým pomocníkem. Skloubit tyto dvě věci jsme se snažili na zahradě ve svahu, kam jsme vyrobili  záhony z masivního dřeva a vytvořili tak dřevěné terasy. Stavba začala…
Přečíst příspěvek

Skleník a dřevěný vyvýšený záhon

Skleník LANIT PLAST s dřevěným vyvýšeným záhonem Stavba skleníku LANIT PLAST a zhotovení dřevěného vyvýšeného záhonu ve stejném tvaru jako skleník. Montáž jsme začali kotvením kovové základny skleníku do země. Podle půdorysu skleníku jsme postavili vyvýšený záhon z masivního dřeva do výše 70ti cm. Pro jednodušší manipulaci se dřevem jsme začali ještě před samotnou stavbou…
Přečíst příspěvek

Úprava zahrady u chaty

Úprava zahrady u chaty a stavba dřevěného záhonu. Koupě zanedbaného pozemku, nebo dědictví bývá často spojeno i s rekonstrukcí zahrady. Základní úprava zahrady u chaty nás čekala také v chatařské oblasti Malých Kyšic na Praze západ. Mimo čištění zahrady jsme ještě vyrobili a instalovali vyvýšený dřevěný záhon na zeleninu a drobné ovoce.      …
Přečíst příspěvek

Realizace mlatové cesty a úprava zahrady

Mlatové cesty a chodníky na zahradě. Rekonstrukce staré zahrady v Praze, kde jsme dle přání zákazníka upravili pozemek, vytvořili záhony s výsadbami ovocných stromů a keřů a realizovali mlatové cesty ohraničené železným obrubníkem. Součástí díla byl také nový setý trávník a plně automatická závlaha a další zemní práce.      
Přečíst příspěvek

Založení zahrady Praha

Terénní úpravy a založení zahrady Praha. Postup prací při realizaci a založení zahrady Praha východ, obec Vyšehořovice. Ekonomická varianta zahrady u novostavby řadového domu s okrasnými záhony, živým plotem a setým trávníkem..      
Přečíst příspěvek